Yağlıdere Kaymakamlığı 

      Tarihi ve Turistik Yerler Yağlıdere Kaymakamlığı Facebook Sayfası
T.C. İçişleri Bakanlığı e-icisleri projesi Bilgi Edinme İnsan Hakları Başvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete
 


  Yağlıdere Turizm Yağlıdere Kaymakamlığı Facebook Sayfası Resmi Facebook Sayfası Resmi Twitter Sayfası Araç Takip Sistemi
 

 


Yağlıdere Köy ve Mahalleleri

Köy ve Mahalleleri Yağlıdere Turizm Giresun İlçeleri Görüntülerle İlçemiz Gönül Elçileri Resmi Sitesi Başvuru İçin Tıklayınız Terör Arananlar

Bulunduğunuz Yer: Projeler

 "Atık Piller Doğaya Karışmasın Projesi" başarıyla uygulandı
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.Yağlıdere Kaymakamlığı ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği ortaklığıyla gerçekleştirilen projeyle, ilçemize bağlı beş büyük ilköğretim okulunda öğrencilerimiz atık pillerin doğaya verdiği zararlar konusunda bilinçlendirildi.Proje kapsamında Taşınabilir Pil Üreticilerive İthalatçıları Derneği'nden 10 adet atık pil bidonu, 50 adet atık pil kutusu ve çok sayıda afiş temin edilmiştir.

"Atık Piller Doğaya Karışmasın Projesi" Yağlıdere Merkez İlköğretim Okulu, Mustafa Kemal YİBO, Üçtepe İlköğretim Okulu, Sınır İlköğretim Okulu ve Sınır Sarıhasan-Fındıcak İlköğretim Okulu'nda eğitim-öğretim gören yaklaşık 2000 öğrenci ile birlikte gerçekleştirildi.


Projemiz sonunda

  1. Beş büyük ilköğretim okulumuza atık pil toplama bidonları ve kutuları yerleştirildi. Atık pillerle ilgili bilgilendirici afişler öğrencilerimizin kolaylıkla görebileceği yerlere asıldı.
  2. Hazırlanan slayt gösterileri, ilgili öğretmenler tarafından öğrencilere sunuldu. Bu sayede öğrencilerimize tek başlarına dahi ülkeleri ve yaşadıkları çevre için bir şeyler yapabilecekleri bilinci edindirilmeye gayet gösterildi.
  3. Bilinçlendirme faaliyetleri, ilçemizde her haneden en az bir öğrencinin okula devam ettiği düşünülerek okuldan eve doğru yönlendirildi.
  4. Atık pillerin sadece doğaya değil, ülke ekonomisi içinde büyük bir zarar olduğu öğrencilerimize anlatıldı.
  5. Projemizin olgunlaşmasıyla beraber, günümüzde gelişmiş tüm ülkelerde uygulanan çöp ayrıştırma işleminin ilçemizde de uygalanabilmesine bir taban yaratıldı.
  6. Yıl sonunda her okuldan en başarılı sınıf ve ilçe genelinde en başarılı ilköğretim okulunun belirleneceği ve başarılı olan öğrencilerimizin ödüllendirileceği ilan edildi.
  7. 1 ay gibi kısa bir sürede onlarca kg atık pilin çöpe atılarak doğaya karışmasının önüne geçildi.


Bu içerik toplam 42.994 kez gösterildi, Site toplam 630.288 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 2 kişi geziyor.

 


   Görüntülerle İlçemiz Tarihi ve Turistik Yerler

 

T.C. Yağlıdere Kaymakamlığı
İletişim: Tlf: (90) 454 671 21 00 Faks: (90) 454 671 24 22